2017 Ekim

Bosch Rexroth’un Yeni Nesil Endüstriyel PC’leri Endüstri 4.0’a Hazır

Endüstri 4.0 uygulamaları, özellikle endüstriyel bilgisayarlardaki (IPC) otomasyon beklentilerini artırıyor. Zorlu çalışma şartlarındaki karmaşık proses ve sistemlerin kontrolü ve gereksinimlerini, yalnızca yüksek performanslı IPC’lerin karşılayabileceğini öngören Bosch Rexroth, işlem ve grafik performansının belirgin şekilde yüksek olduğu yeni IndraControl VPB40.4 IPC neslini geliştirdi.

Devamını Oku

Panasonic İran’da İlk 5 Şirket İçinde

100. yaşını kutlayacağı 2018 yılında elektrik anahtar ve priz sektöründe global pazar lideri olmayı hedefleyen Panasonic, bu hedefine ulaşmak için gerçekleştirdiği aksiyonlarına her geçen gün bir yenisini ekliyor. Ülkemizde son yıllarda gerçekleşen en büyük yatırımlardan birisine imza atarak VİKO markasını bünyesine katan ve geçtiğimiz Nisan ayında Panasonic Eco Solutions Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş unvanı ile yeniden yapılanan kuruluş, Orta Doğu pazarında da gücünü giderek artırıyor. Türkiye’yi en stratejik bölgeler arasında ele alan Panasonic, İran pazarına ihracat gerçekleştiren şirketler arasında ilk sırada yer alıyor.

Devamını Oku

Ağaç İşleme Makineleri Sektörünün İhracatı İthalatını Geride Bıraktı

Türkiye mobilya sektörünün makine ihtiyacına cevap vermekte itici güç olan ağaç işleme makineleri ve yan sanayi sektörü, ihracatı, ithalattan fazla olmasıyla başarı grafiğini her yıl bir üst banda çıkarıyor.

Devamını Oku

“Makineciler Uluslararası Pazarda Yeni İş Fırsatları Peşinde”

Metal işleme alanında dünyanın önde gelen fuarlarından EMO (Metal İşleme Makineleri ve Teknolojileri Fuarı), 18-23 Eylül tarihlerinde Türkiye’nin Makinecilerini 4. kez ağırladı. İki yılda bir Hannover ve Milano’da düzenlenen fuarın Almanya ayağında bu yıl, Makine İhracatçıları Birliği’nin yanı sıra Türkiye’den 48 firma ve kuruluş yer aldı.

Devamını Oku

BizimTepe Aydos Evleri Ekin Endüstriyel MIT Markasını Tercih Etti

Türkiye’nin Isıtma Soğutma sektöründeki öncü Firması Ekin Endüstriyel, ‘’MIT’’ markalı ürün grubu ile en çok tercih edilen markalar arasında.

Devamını Oku

Oyak Renault’dan Yurtdışına İki Transfer Yeni İş Fırsatları Peşinde

Renault Grubu tarafından son beş yılda 200’e yakın beyaz ve mavi yakalı çalışanı dünyadaki çeşitli yönetim merkezleri ve üretim tesislerinde görevlendirilen Oyak Renault, yalnızca üretim değil; insan kaynağı kalitesini de dünyaya ispatlıyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Yeni Bir Fuarcılık Anlayışı: FIT’18 Fuarı

👤Bileşim Yayıncılık

22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018, fuar anlayışına yeni bir soluk getirecek.

Devamını Oku

Ermaksan’ın İleri Teknolojili Ürünlerini Dünya Devi Markalar Tercih Ediyor

👤Ermaksan

‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, küresel ölçekte sektöre büyük katma değer sağlayan Ermaksan, üstün AR-GE çalışmaları sonucu geliştirdiği çevreci&kullanıcı dostu, enerji verimliliği yüksek ve son teknolojiye sahip ürünlerini, dünyanın her noktasındaki müşterileriyle buluşturmaya devam ederken, bu doğrultuda SIEMENS ABD’ye ürün göndererek, küresel düzeydeki başarılı çalışmalarına yeni bir halka daha ekledi.

Devamını Oku

Üretimde Dijital Dönüşüm İçin İleri Teknolojiler

👤Mitsubishi Electirc

Mitsubishi Electric, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen EMO 2017’de dijital dönüşüm için üretim sektörüne sunduğu teknolojilerini sergiledi. Sanayi 4.0’a dijital fabrika konsepti ile yanıt veren Mitsubishi Electric, “e-F@ctory – şirketleri yeni ufuklara taşımak” temasıyla katıldığı fuarda, en yeni CNC kontrolörlerinden PLC’lere, robotlardan EDM makinelerine kadar birçok ürünü canlı demolarla tanıttı.

Devamını Oku

Plazma Kesme Yönteminin Temelleri

👤Can Odabaş, Pazarlama Hizmetleri Yöneticisi Erkan Yegen, Teknik Müdür Fırat Albayrak, Satış Yöneticisi

Tamir-bakım işleriniz için ara sıra bir kesme takımına mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Yakın bir zamanda daha yüksek miktarlarda kesme yapmanız gerektirecek bir iş mi aldınız? Ya da mevcut mekanik kesicinize bir alternatif mi arıyorsunuz? Tüm bu durumlar plazma kesme yöntemini bir alternatif olarak değerlendirmeniz için oldukça cazip nedenlerdir. Plazma kesme makinelerine ait fiyatların düşmesi, boyutların küçülmesi ve taşınabilir hale gelmeleri bu makinelerin oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlamasını sağlamıştır. Ayrıca, teknolojik gelişmeler bu makinelere ek özellikler katmış ve kullanımlarını kolaylaştırmıştır. Bu nedenlerle plazma kesme yöntemi günümüzde ciddi bir seçenek olarak değerlendirilmeye başlanmıştır. Plazma kesme makinelerinin sahip olduğu başlıca avantajlar; (1) kullanım kolaylığı, (2) yüksek kaliteye sahip bir kesim yüzeyi ve (3) hızlı kesim yapma olanağıdır.

Devamını Oku