2017 Ağustos

Phoenix Contact Almanya Endüstriyel Bağlantılar Ürün Pazarlama Müdürü Stephan Pollman Uygulamalarını Optimize Edebilen Dağılım

👤Phoenix Contact

Phoenix Contact Almanya Endüstriyel Bağlantılar Ürün Pazarlama Müdürü Stephan Pollman yeni ürünleri PTFIX’in özelliklerini, kullanım alanlarını ve ürünle ilgili diğer tüm ayrıntıları anlattı.

Devamını Oku

Omron Güç Anahtarlama Boyutlarını Küçültüyor

👤Omron

Türü ve güç değeri bakımından piyasadaki en küçük cihaz olan ve Avrupa'nın her yerinde satışa sunulan Omron'un yeni kontaktörü J7KNU, güvenilir ve kullanımı kolay güç anahtarlama çözümüne ihtiyaç duyulan çok sayıda uygulama için idealdir. Yalnızca 35,5 x 35,5 x 33 mm boyutundaki J7KNU kontaktör 2,2 kW AC3 güç değerine sahiptir. AC ya da DC bobinlerle çalışan üç ve dört kutuplu kontaktör modelleri olduğu gibi mekanik kilitlemeli enversör kontaktör modelleri de mevcuttur.

Devamını Oku

MITSUBISHI ELECTRIC ’ten Yeni Nesil Akıllı Otomasyon Çözümleri

👤Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric, yeni nesil frekans inverterleri ile tesislere ve projelere akıllı otomasyon çözümleri sunuyor. Yüzde 60’a varan enerji tasarrufu ve 10 yıldan fazla hizmet ömrü ile dikkat çeken Mitsubishi Electric frekans inverterleri, işletme maliyetlerini ciddi oranda azaltıyor. Minimum duruş süresi ve maksimum sistem kullanılabilirliği ile öne çıkan mekanik dostu frekans inverterleri, üst düzey güvenlik avantajının yanı sıra kolay ve hızlı kurulum imkânı tanıyor. Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a uyumlu yeni ürünü “Panolu Inverter Çözüm Platformu” ise yeni nesil otomasyon ürünlerini tek çatı altında toplayarak endüstriyel tesislere ve alt yapı projelerine kısa sürede devreye alma imkânı tanıyor.

Devamını Oku

Rockwell Automation’dan Risk Yönetimi İçin Uygulamalar

👤Rockwell Automation

Dünya genelinde sanayi şirketleri risklerini yönetmeye çalışıyor. Ürün geri çağırmaları, veri ihlalleri ve işçi yaralanmaları gibi durumların ani sonuçları olabiliyor, müşterileri, çalışanları, fikri mülkiyetleri ve gelirleri etkileyebiliyor.

Devamını Oku

DEPREMİN Cankurtaranı Dübel

👤Hilti Türkiye

Aktif deprem kuşağı üzerindeki ülkemizin tarihindeki en acı olaylarından biri olan 17 Ağustos depreminin yıldönümünde, yapı güvenliği konusu gündemdeki yerini aldı. Deprem ivmesi değerine göre Eurocode C2 sismik bölgesinde yer alan Türkiye’de, C2 deprem performans sınıfında dübel kullanımının yasal zorunluluk olması şart.

Devamını Oku

1444 DURUM İZLEME ve Kestirimci Bakım Çözümü

Rockwell Otomasyon bünyesinde kestirimci bakım çözümü için sürekli durum izleme cihazı (Dynamix 1444 serisi); makinayı arızalardan korumak, üretim kaybına yol açacak nedenleri önlemek ve bakım maliyetlerini azaltıyor.

Devamını Oku

FARO TracerM ile Hızlı ve Doğru Montaj

👤FARO

Havacılık, otomotiv ve iş makineleri imalat sektörleri gibi sektörlerde, büyük, hantal bileşenlerin doğru konumlandırılması, hizalanması ve montajı, normalde ve sıklıkla sorunludur.

Devamını Oku

Yandan Yüklemelİ Fiber Lazer İle Yerleşim Yeri Avantaji

👤Ermaksan

Rockwell Otomasyon bünyesinde kestirimci bakım çözümü için ‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, sac işleme sektörüne küresel ölçekte büyük katma değer sağlayan Ermaksan’ın, ileri teknoloji imkânları doğrultusunda, tamamen kendi özkaynaklarıyla geliştirdiği yandan yükleme makine sistemi, standart makineden farklı olarak, hız ve ivme değerlerinden düşmeden, sadece yerleşimi daha kısa olma avantajı sayesinde piyasada büyük rağbet görüyor. Cihaz (Dynamix 1444 serisi); makinayı arızalardan korumak, üretim kaybına yol açacak nedenleri önlemek ve bakım maliyetlerini azaltıyor.

Devamını Oku

BOSCH REXROTH ve Hidropar İzmir Gübre Makineleri İçin Hidrolik Sistem Geliştirdi

👤Bosch Rexroth

Bosch Rexroth ve Ege Bölge Temsilcisi Hidropar İzmir, gübre yönetimi alanında önde gelen firmalardan biri olan EYS Metal için ayrıştırılmış organik atığı periyodik olarak karıştırarak kompost ürüne çeviren ‘Kompost Karma Makinesi’ için yürüyüş sistemi tasarladı.

Devamını Oku

MAKİNA ve MEKATRONİK Mühendisliğinde Arduino Kullanımı

👤Mustafa ÇAKIR1, Hakan KALPAKÇIOĞLU2, Selçuk MISTIKOĞLU3 1İskenderun Teknik Üniversitesi, İskenderun MYO, Elektronik ve Otomasyon Bölümü 2İskenderun Teknik Üniversitesi, İskenderun MYO, Bilgisayar Teknolojileri Bölümü 3İskenderun Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü

Bu makalede, Arduino geliştirme kartları hakkında kısa tanımlara ve Mekatronik Mühendisliği eğitim ve uygulama alanlarındaki kullanımlarına yer verilmektedir.

Devamını Oku