İmalat

YÜKSEK PERFORMANSLI KOMPAKT TASARIMLI Demiryolu Çözümleri

👤Bosch

Bosch Rexroth, demiryolu taşıt tasarımları yapan firmalara, en yüksek performans yoğunluğunu kompakt tasarımla birleştiren hidrolik tahrikli sistem çözümleri sunuyor.

Devamını Oku

YENİ NESİL Mobil Vinç

👤Bosch Rexroth

Bosch Rexroth geliştirdiği ‘Yeni Nesil Basınç Sıralama Valfleri’ sayesinde tüm sistem elemanlarının ömrüne olumlu yönde katkı yaparken kullanıcıya önemli derecede yakıt tasarrufu da sağlıyor.

Devamını Oku

TESİS VE MAKİNELER İÇİN Servis Erişimi Sağlamak

👤Alpay Samen, Phoenix Contact,Elektronik & Haberleşme Mühendisi, Endüstri Yönetimi ve Otomasyon

Phoenix Contact tarafından sunulan FL mGuard ürün serisindeki güvenlik araçları endüstriyel uygulamalara uygundur ve ayrı üretim hücrelerini korur ve dahası servis iletişim ağı bölgeleri oluşturmaya olanak verirler.

Devamını Oku

TEK KABLO BAĞLANTISI TEKNOLOJİSİYLE Kollmorgen Washdown-Servo Motorları

👤Bc. Sc. Martin Rupf, Kollmorgen İsviçre

Sinterlenmiş aletler, çok daha dirençli olmaları ve keskinliklerini uzun süre muhafaza etmeleriyle metal işleme alanında isim olmanın keyfini sürüyor. Özel sertlik dereceleri nedeniyle testere bıçaklarının, matkapların veya frezelerin işlenmesine uygun ancak bir o kadar da maliyetli. İsviçre’de Alesa’nın testere bıçağı uzmanları bu nedenle dairesel testere bıçaklarını bilemek için kendi ürünlerini geliştirmeye başladı. Yeni Denta Combi 160 çok katmanlı işletim için tasarlanmış ve bu nedenle tam otomatik olarak çalışıyor. KOLLMORGEN’ın sağlam Washdown kaplamalı senkron servo motorları, yüksek frekanslı bileme başlığının tam konumlanmasını üstleniyor.

Devamını Oku

MODÜLER DELİK Delme Teknolojisinde Karbür Çözümü

👤Saygın Bakır, Kennametal Bölgesel Ürün Uzmanı

Kennametal, modüler delik delme teknolojisinde iki çözümünü birlikte geliştiriyor. Kennametal mühendisleri, kanıtlanmış KSEM modüler matkap sisteminin gücünü ve çok yönlülüğünü kullanarak bu özellikleri daha küçük tamamlayıcı KenTIP matkabın kullanım kolaylığı ve düşük ilerleme kuvvetleri ile birleşti.

Devamını Oku

KOBİLERDE KULLANILAN Vinçlerin Bakım ve Onarımı

👤Hikmet Gizem Sarsılmaz1, Mehmet Ali Güvenç1, Selçuk Mıstıkoğlu1 1İskenderun Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü

ÖZET: Günümüzde, ağır sanayi sektörü başta olmak üzere işletmelerde malzemelerin kaldırılması ve taşınmasında genel olarak vinç sistemleri kullanılmaktadır. İşletmelerde kullanılacak olan vinçlerin seçimleri; kullanım sahasında hareket kabiliyeti, ortam sıcaklığı ve yük kaldırma kapasiteleri dikkate alınarak yapılmaktadır. Çalışma sahasında vinçlerde meydana gelebilecek bir arıza işletmeyi finansal olarak olumsuz yönde etkilemesinin yanında iş kazasına da neden olmaktadır. Bu bağlamda; vinçlerde meydana gelebilecek arızaların önceden tespit edilmesi ve periyodik bakımlarının zamanında gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu çalışmada; Kobi tipi işletmelerde kullanılan vinçler sınıflandırılmış, periyodik bakımlarında yapılması gerekenler irdelenmiş ve kestirimci bakım ilkesine göre arızaların önceden tespit edilmesinin önemi vurgulanmıştır.

Devamını Oku

KABLO Taşıma Sistemleri

👤EAE

EAE Kablo taşıma sistemleri; kabloların güvenilir şekilde taşınması ve dağıtılmasında, fonksiyonel ve ekonomik çözümler getirir. Her çeşit mimari detaya çeşitli aksesuar malzemeler ile uygulanır.

Devamını Oku

GELECEK NESİLLER İçin Makine Kontrolü

👤Tobias Ischen, Eaton Ürün Müdürü

Tüketiciler için epey zamandır normal bir standart olarak görülenler bugün Endüstri 4.0’ın bir parçası olarak yeni nesil makineler için önemli bir konu haline gelmektedir. Bununla birlikte, çekici bir atmosferi ucu ucuna yakalamak yeterli değildir. Çeşitli yönetmelikler ve uygulamalar sınırları belirlemektedir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ÇAĞDAŞ İNSAN-MAKİNE ETKİLEŞİM SİSTEMİ Geliştiricilerinin Göz Önüne Almaları Gereken Gerçekler

👤Simon Sittig, Christian Brecher, Markus Obdenbusch

Eaton, “Üretim ortamlarında insan-makine etkileşimi: Kullanıcı odaklı işletim sistemlerinin tasarımı ve geliştirilmesi” başlıklı bir teknik yazı yayınladı. Bu teknik yazının yazarları Aachen Teknik Üniversitesi WZL makine imalat laboratuarından Simon Sittig, Profesör Christian Brecher ve Markus Obdenbusch mevcut işletim sistemlerinin artılarını ve eksilerini masaya yatırmakta, kılavuzu açıklamakta, çağdaş, kullanıcı odaklı gelişimlere yönelik tavsiyelere yön vermekte ve buna ek olarak ürün gelişimi esnasında göz önüne alınması gereken uygulanabilir birçok bakış açısını incelemektedir.

Devamını Oku