İmalat

Vacon NXP Grid Converter Sistemi Gemi Kazalarını Önlüyor

👤Lantek

Ana makinenin devreden çıktığı durumlarda VACON® NXP Grid Converter sistemi yardımıyla buna uygun tasarlanan şaft jeneratörü motor olarak kullanılıp, geminin düşük hızlarda hareket ettirilerek tehlikenin bertaraf edilmesi sağlanabilir ve olası gemi kazaları önlenebilir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

STUDIO 5000 YAZILIM SÜRÜMÜ Verimi Optimize Eder ve Tasarım Süresini Kısaltır

👤Rockwell

Rockwell Automation’ın yenilenmiş yazılımı Studio 5000 entegre geliştirme ortamıyla mühendisler otomasyon sistemlerini daha hızlı tasarlıyor, kuruyor ve işletiyor. Yazılımın son sürümü, tüm Studio 5000 uygulamalarının ortak görüntülenebildiği yeni modern bir arayüze sahip ve mühendislerin tasarımdan kullanıma verimini artıracak güncellemeler içeriyor.

Devamını Oku

REKABETİ ÜÇ BOYUTLU Yazıcılar Belirleyecek

👤GE Electric

6. GE Küresel İnovasyon Barometresi araştırmasına katılan küresel yöneticilerin yüzde 89’u, Türk yöneticilerin ise yüzde 81’i üç boyutlu yazıcıya yatırım yapan şirketlerin rakiplerini geride bırakacağını söylüyor. Araştırmaya göre, son beş yıldaki inovasyonların küresel çapta yüzde 40’ı, Türkiye’de ise %39’u bilançoya olumlu yansıyor. Araştırma, inovasyona çok uluslu şirketlerin öncülük ettiğini, KOBİ’lerin inovasyon konusunda motivasyonunu kaybettiğini ortaya koyuyor.

Devamını Oku

HER YÖNDEN TORNALAMADA Değişim Yapma

👤Hakan Ericksson, Sandvik Coromant Genel Tornalama Ürün Yöneticisi

En son ortaya çıkan her yönden tornalama ve takımlar verimlilikte titizlikle iyileştirme sunarak bu oldukça eski işleme prosesinin konvansiyonel kurallarını yeniden yazıyor. Tezgah imalathaneleri için asıl soru bu yeni süreci kendi operasyonlarında kullanabilirler mi ya da kullanmalılar mı?

Devamını Oku

FH GÖRSEL DENETİM SİSTEMLERİ Uygulamalara Hız ve Hassaslık Kazandırıyor

👤Omron

Omron’un FH kompakt görsel denetim sistemleri ailesi, çok yönlülüğü sadece performansla bir araya getirmekle kalmıyor, paranızın tam karşılığını almanızı da sağlıyor. Bu güçlü bileşim, sıra dışı derecede çok sayıda uygulamada hassas ve güvenilir denetim ve ölçüm elde edilmesi açısından bu ürünleri ideal seçenek haline getiriyor. Peki, bunu nasıl başarıyor?

Devamını Oku

EATON’IN BUTON KONFİGÜRATÖRÜ KUMANDA CİHAZLARININ SEÇİMİNİ ve Kombinasyonunu Kolaylaştırıyor

👤Eaton

Eaton’ın çevrimiçi buton konfigüratörü müşterilerin kendi bilgisayarlarının rahatlığında kumanda cihazlarını isteğe göre yapılandırmalarını sağlıyor. Bu araç sezgisel düzeni makine üreticileri ve tesisatçılar düşünülerek özel olarak fakat elektrik toptancıları ve inşaat ve tedarik sektöründeki son kullanıcılar bu aracı son derece faydalı buluyor.

Devamını Oku

ASKAYNAK’TAN KAYNAK MAKİNELERİ Inverter 155 Super ve Inverter 185 Super

👤Askaynak

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, alaşımsız, düşük alaşımlı ve paslanmaz çelik malzemeler üzerinde mükemmel sonuçlar elde etmek isteyen profesyonellere, çalışma ortamına dost kaynak makineleri Inverter 155 Super ve Inverter 185 Super’i sunuyor.

Devamını Oku

3B EMNİYET KAMERASI SAFETYEYE® İle Makine Emniyeti

👤Halil Başaran, Pilz Emniyet Otomasyon Ltd.

Türkiye’de iş sağlığı ve güvenliği alanının bir alt disiplini olan makine emniyetine gereken önem yeterince verilmemektedir. Ülkemizde makinelerin neden olduğu iş kazaları içerisindeki oranı %10 ile %15 arasında değişmektedir. Bu oran, ILO standartlarına göre en yüksek ilk dört kaza nedeni arasında yer almaktadır.

Devamını Oku