İmalat Makina Teknolojileri

Yüksek Tork Yoğunluğuna Sahip Servo Motorlar

👤B&R

B&R, 8LS servo motor serisini istikrarlı bir şekilde geliştirmeye devam ediyor. Yeni gövde boyutu 5 olan motorlar A/B/C uzunluklarında 8LS ürün serisine mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Bu motorlar yüksek güç sağlıyor ve bu sayede orta sınıf ürün gamını tamamlıyor. Daha önceki modellerden farklı olarak bu motorlar daha küçük montaj boyutları ve geliştirilmiş termik tasarımları ile öne çıkıyor.

Devamını Oku

Servo Motorlar İle Lineer Hareket

👤Cemal Batuhan TERZİOĞLU, Abdul Samet GENÇ, Dr. Öğr. Üyesi Yelda KARATEPE MUMCU* (*Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Elektrik ve Enerji Bölümü)

Motor sınıflarında önemli bir yere sahip olan servo motorlar insan-robot iletişimini, kullanıcının sınıfında en yaygın olarak kullandığı, servo motorlar ile sağlamak insanların işlerini birçok alanda kolaylaştıran motor kontrol sistemlerinin daha yaygın kullanımına imkan tanımaktır. Şu an yazıcılarda dahi olan bu teknoloji ileriki zamanlarda işimizi daha kolaylaştıracaktır. Bu çalışmada, lineer hareket için servo motorlar öngörülmüş ve çeşitli örnekler incelenmiştir. Lineer hareket için kullanılan servo motorların istenilen sonuca ulaşılmıştır.

Devamını Oku

Baykon’dan, Proses Kontrol ve Kuvvet Ölçümü İçin Tartım İndikatörleri; BX30/BX30D

👤Baykon

Baykon, yeni çıkardığı BX30 ve BX30D panel tipi gelişmiş tartım indikatörlerini, proses kontrol, tartım ve kuvvet ölçümü uygulamaları için kullanıcıların hizmetine sunuyor. BX30/BX30D indikatörler, en son teknolojik gelişmeler dikkate alınarak, yüksek doğruluk, yüksek haberleşme hızı, güçlü arayüz seçenekleri ve ergonomik özellikleri ile endüstriyel tartım uygulamalarının tüm gereksinimlerini karşılayacak ve analog veya digital yük hücreleri ile kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

Devamını Oku