Mercek

“Takım Tezgahları Sektörü Döviz Kredisi Sınırlamasından Muaf Tutulmalı”

Döviz girdisi olmayan şirketlerin, döviz kredisi kullanmaması ile ilgili yapılan çalışma, yaklaşık 7 milyar dolar büyüklüğe sahip leasing sektöründe büyük kaygı yarattı. Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Hakan Aydoğdu: “Takım tezgahları sektöründe yer alan birçok firma KOBİ düzeyinde. Böyle bir karar, sektördeki iş hacmini neredeyse yarı yarıya azaltır. Yapılan çalışmada takım tezgahları sektörünün dışarıda tutulmasının hem sektöre hem de ekonomiye faydalı olacağını düşünüyoruz.

Devamını Oku

“Sürdürülebilir Gelecek, Akıllı Tarım Makineleriyle Gelecek”

Tarım makineleri ve ekipmanları fuarı Agritechnica bu yıl Yeşil Gelecek ve Akıllı Teknolojiler temasıyla toplandı. Hannover’de Türkiye sanayini temsil eden Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) adına açıklamalarda bulunan MAİB Başkanı Adnan Dalgakıran, “Üretimde akıllı teknolojilerin ön planda olduğu Tarım 3.0 dönemi başladı” dedi.

Devamını Oku

Türkiye’nin Makinecileri, 30 Türk Firması ile Birlikte Almanya’da

Ekim ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 8,6 ihracat artışı sağlayan makine sektörünün yılın ilk on ayında toplam ihracatı 12 milyar dolar oldu. Makine sektörü Ekim ayında 1,4 milyar dolar makine ihracatı gerçekleştirerek toplam ihracatını 12 milyar dolara taşıdı. Türkiye’nin toplam ihracatı içindeki payı yüzde 9,4 olan makine sektörünün en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülke Almanya oldu.

Devamını Oku

Rockwell Automation’dan EMEA Bölgesine Özel Teknik Eğitim

Rockwell Automation; Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesi endüstriyel üretim uzmanları için gerçekleştirdiği ilk TechEd teknik eğitim ve konferansını gerçekleştirdi. Türkiye’den de uzmanların katılım gösterdiği Paris’te düzenlenen program, Connected Enterprise ile ilgili son teknik ve teknolojileri ele aldı.

Devamını Oku

Prysmian Group Türkiye Tümkaf’da Mühendis Adaylarıyla Bir Araya Geldi

Prysmian Group Türkiye, mühendislik mesleğine özel kariyer fuarı olan Türkiye Mühendislik Kariyer Fuarı’nda (TÜMKAF) bu yıl da genç mühendisler ve mühendis adaylarıyla buluştu.

Devamını Oku

Makine Sektörü Blechexpo Fuarı’nda Buluştu

Bünyesindeki firmalar Türk makine ihracatının yüzde 60’ından fazlasını gerçekleştiren Makina İmalatçıları Birliği (MİB), sac ve profil şekillendirme sektörü kalbinin attığı Stuttgart’da düzenlenen Blechexpo Fuarı’ndaydı.

Devamını Oku

Hilti Türkiye Yüzde 25 büyüme hedefliyor

Hilti, Türkiye’deki 20. yılı olan 2017 yılında ve 2018’de yüzde 25 ve üzeri büyüme hedefliyor. İnşaat sektörünün yaklaşık yüzde 5, el aletleri sektörünün ise yüzde 15 büyümesinin öngörüldüğü 2017 yılı ve sonrasındaki büyümesiyle Hilti, 10 ülkeden sorumlu bölgesel üs konumunda olan Türkiye’ye güveniyor ve yatırımlarını artırıyor.

Devamını Oku

Ermaksan 3 Kıtada Aynı Anda Ülkemizi Temsil Ediyor

Ermaksan 3 ayrı kıtada birbirine yakın tarihlerde düzenlenen ve makine sektörünün önemli fuarlarına katılarak, tamamen ‘milli üretim’ yaklaşımıyla geliştirdiği ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Endüstrinin Kalbi İzmir’de Atacak

22-25 Şubat tarihlerinde, Ege Bölgesi’ndeki en kapsamlı fuar merkezi Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan FIT Fuarı çatısı altında 5 fuar bulunuyor. Sektörün önde gelen markalarının tercih ettiği FIT Metal İşleme Fuarı ve Hidrolik ve Pnömatik Fuarı İzmir’de sektörü buluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını Oku

Beckhoff’tan İzmir’de Otomasyon Semineri

Beckhoff Türkiye 8 Kasım’da İzmir Hilton Oteli’de Otomasyon Semineri düzenledi. 150’den fazla katılımcının yer aldığı etkinlikte PC ve EtherCAT tabanlı kontrol teknolojisi ekseninde sunumlar gerçekleştirildi.

Devamını Oku

Bangladeş Ticaret Heyeti TÜMSİAD’da

👤TÜMSİAD İstanbul Şubesi koordinasyonunda Bangladeş Ticaret heyeti TÜMSİAD’ı ziyaret etti. Bangladeş ve Türkiye arasındaki ticari bağları güçlendirmek adına düzenlenen görüşmede, heyette bulunan firmalar Türk firmaları ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi ve görüşme kapsamında seminer düzenlendi.

Bangladeş ekonomisini ve Bangladeş’teki iş fırsatlarının Türk iş adamlarına tanıtıldığı seminerde, Bangladeş’te her geçen gün hızla büyüyen tekstil, hazır giyim, inşaat, ilaç-eczacılık ürünleri, gemi imalatı, seramik ürünler, kâğıt, cam endüstrileri konularında bilgi verildi.

Devamını Oku