Mercek Perspektif

“Sanayi Odaklı Projeler” Sanayi İş Birliği İle %30 Büyüme Sağladı

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde Ekim 2016’dan bu yana devam eden “Sanayi Odaklı Projeler” (SOP), ikinci yılını birçok yeni proje ve farklı sektörlerdeki sanayi kuruluşlarının iş birliği ile %30 büyüme sağlayarak başarı ile tamamladı.

Devamını Oku

“Mesleki Eğitim Alanlar Ara Değil, Aranan Eleman Statüsünde”

Makina İmalatçıları Birliği (MİB) ve Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) iş birliği ile Konya’da düzenlenen ve 4 gün süren Konya Endüstri Zirvesi gerçekleşti.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

KOBİ’ler İçin Rekabetin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor

Sanayi 4.0 sürecinde KOBİ’lerin dijital dönüşüme uyum sağlayabilmeleri için yol gösterici olmak amacıyla düzenlenen 1. İstanbul KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’nin “Yarına Hazır Olmak: Robotlar ve Bilişim Güvenliği” panelinde, CLPA (CC-Link Partner Association) Ülke Müdürü Tolga Bizel konuşmacı olarak yer aldı.

Devamını Oku

Askaynak, Robotik Otomasyon ve Endüstri 4.0’a Odaklanıyor

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ihracat ve AR-GE çalışmalarındaki başarısının yanı sıra, Askaynak Automation markasıyla çözümler sunduğu robotik ve mekanik otomasyon sistemleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. AR-GE, ÜR-GE çalışmalarını, 2013 yılında stratejik bir adımla başlayan robotik otomasyon alanındaki çalışmalarını, ihracat başarılarını ve gelecek hedeflerini anlatan Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak’ın Genel Müdürü Ahmet Sevük, ihracat ve planlı büyümeyi öncelikli şirket politikası haline getirdiklerini ifade etti.

Devamını Oku

Alfatech ve Wagner Ürünleri Müşterisiyle Buluştu

Kumlama ve boya alanında başta denizcilik olmak üzere birçok sektörde hizmet veren Alfatech, airless boya pompalarında Türkiye distribütörü olduğu Wagner ile birlikte ürünlerinin tanıtıldığı bir lansman düzenledi.

Devamını Oku