Mercek Perspektif

“Endüstri 4.0 İçin Nitelikli İş Gücü Gerekli”

“Maden Endüstrisinin Geleceği&Yeni Teknolojiler ve Sektör Trendleri” seminerine sektörün önde gelen isimleri ve Rockwell Automation bölge direktörleri katıldı. Maden endüstrisinin geleceğinin tartışıldığı etkinlik Kalamış Wyndham Hotel’de gerçekleşti.

Devamını Oku

Zorlu Holding’in Desteklediği Robotik Takımları ABD’de Türkiye’yi Temsil Ediyor

Hayalleri olan gençlere ilham vermeye devam eden Zorlu Holding’in desteklediği İzmir Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi, Gültepe Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve Robert Koleji robotik takımları, First Robotics Competition 2018’de çeşitli ödüller kazanarak döndü. Takımlardan İzmir Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi, Türkiye’yi Houston’da düzenlenecek World Championship’te temsil edecek.

Devamını Oku

Çelik ve Makina Sektörleri Güçlerini Birleştirdi

Çelik İhracatçıları Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Matil A.Ş. Türk çelik sektörüne AR-GE, inovasyon, teknoloji geliştirme ve akredite laboratuvar hizmetleri ile katkı sunuyor. Çalışmalarıyla çelik sektörünün sürdürülebilirliğine önemli katkılar veren Matil A.Ş., son olarak en büyük çelik tüketici sektörlerden biri olan ve 18 sektörel derneğin üye olduğu makine imalat sanayiinin çatı organizasyonu Makina İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) ile önemli bir iş birliğine imza attı. Matil’in MAKFED üyesi firmalara akredite test ve analiz hizmeti vereceği iş birliği kapsamında: teknik eğitimler ve ortak AR-GE projeleri de geliştirilecek.

Devamını Oku

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yol Haritası Tamam

Son dönemin en ilgi uyandıran konusu endüstri 4.0 ile ilgili Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin Yıldız Teknik Üniversitesi ve Endüstriyel Otomasyon Sanayiciler Derneği (ENOSAD) ile birlikte gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Devamını Oku

Ayvaz, Mekanik Tesisat Sektörünün İlk Resmi Onaylı AR-GE Merkezini Açtı

Ayvaz, kuruluşunun 70. yılında kendi alanının “ilk”, Türkiye’nin ise 798. resmi onaylı AR-GE merkezini açtı.

Devamını Oku

Ağaç İşleme Makine Sektöründe İhracat İthalatı Aştı

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, Ağaç İşleme Makine sektörünün 2017 yılında ihracatını yüzde 20 arttırdığını ve ilk defa Rusya ve ABD’nin en çok ihracat yapılan ülkeler sıralamasında ilk 10’a girdiğini söyledi.

Devamını Oku